...do Českého ráje, cesta svízelná je...

Rčení z nadpisu tohoto příspěvku výše se v případě naší výpravy 19.10.2019 vskutku naplnilo :D Nicméně nás neodradilo, ba ani nezlomilo ;-) Hlavní organizátor akce Filip Rejman naplánoval odjezd na vražedných 7:12 z Masarykova nádraží, když ho přes poměrně optmistické vyhlídky na účast doplnili Daniela s Pavlem. 

Po naskočení do Filipem naplánovaného vlaku, jsme "českou zkratkou" přes Kralupy nad Vltavou a Neratovice nedorazili do původně plánované Mladé Boleslavy, kde se měl konat přestup směr Hrubá Skála.... Nekonal... Místo toho neplánovaně (Filipem) přifrčel vlak do Turnova a tak jsme se vydali do ráje po červeně značené Zlaté stezce.

První mezipřistání nastalo na vyhlídce Hlavatice, abychom záhy minuly Bránu do Českého ráje a pokračovali dále na Valdštejn, kde jsem poobjedvali v místním bufetu.. Dlužno podotknout, že gastrozastávky zde v podstatě neexistují a tak je dobré se na cestu vybavit již doma. 

Naše výprava se tak trochu zvrhla ve fotografický Workshop, když FIlip neúnavně školil zbylé účastníky výpravy v zacházení s jejich aparáty a přednášel o zajímavých místech Ráje.

Cesta hezky ubíhala příjemným tempem až k rozcestí U Kavčin, kde jsme ze Zlaté stezky uhnuli na naučnou stezku Hruboskalska a pokračovali přes Janovu vyhlídku k rozcestí Pod Čertovou rukou, odkud nás naše kroky provedli kolem skalních útvarů Kapela a Kapelník. Také jsme míjeli spoustu pramenů až k Barbořinu pramenu, kde jsme uhli dále po žluté k symbolickému hřbitovu horolezců. Odtud už to byl kousek na Mariánskou vyhlídku, ze které se nabídl výhled jednak na zámek Hrubá skála, ale také na vyhlášenou hradní zříceninu Trosky...

Na zámku Hrubá skála je možnost se osvěžit v místních bufetech a případně zde naleznete i restauraci, přímo v zámku. My však sestupovali lázním Sedmihorky, kde jsem si trošičku odpočinuli a dále doputovali přímo do obce Sedmihorky, kde jsem se v místní restauraci výborně občerstvili.

No a pak vlakem zpět již bez překvapení až do Prahy :-)

Podzim v Českém ráji je prima a doporučujeme využít příznivého podzimního počasí ;-)

Všichni účastníci byli vybaveni botami Prabos z prodejny APM sport. Daniela vyrazila v modelu API GTX, Pavel celé léto odchodil v modelu z kolekce Zelená zóna Beast Low a nejinak tomu bylo i na této výpravě. Filip už několik měsíců využívá služeb modelu bez membrány Vagabund Ankle. Tyto boty značky Prabos uspěly a všichni majitelé byli spokojeni jak s výletem, tak s botkami Prabos, které je spolehlivě provedli Českým rájem :-)  

APMsport.cz nájdete na GLAMI.sk