Debordelizace zeleně na Palmě pod bývalým Židovským hřbitovem vol. III

Jak jsem slíbil, tak jsem splnil a dnes od 14:00 jsme pokračovali v očistě zeleného prostoru v těsném sousedství bývalého Židovského hřbitova, který byl v letech 1964 - 1965 bezdůvodně zlikvidován komoušskou lůzou včetně krásných a vzácných náhrobků :-(

Místo toho, aby současníci (pozemek je v majetku Hl.m. Praha) o tento prostor pečovali, tak dlouhodobě zůstává bohužel bez povšimnutí. Po dnešku ale věřím, že bude líp ;-)

Na dohodnutý sraz dorazila Vlaďka Vojtíšková a měla sebou malou velkou posilu Johanku. Měl jsem radost, že se zase kousek posuneme a taky z příjemné společnosti. 

Odehrálo se taky ale pár událostí, kdy mi jednoduše spadla brada.

První pozitivní zjištění je, že i přes pár odpadků navíc a to i v těsné blízkosti instalovaných odpadkových pytlů, je zřejmé, že "piknikáři" a kolemjdoucí začali pomalu ale jistě odpadky odhazovat tam, kam patří.

A pak se stala věc.... Vlaďka na mě volá, jestli mám ještě nějaké odpadkové pytle navíc. Že nám chtějí dva lidé pomoci. Nevěděl jsem, zda sním, či bdím... Bděl jsem a bradu jsem sbíral ze země, kam mi údivem spadla. Vláďa s maminkou se nabídli, že pomohou :-) Byli nadšení, že mohou přidat ruku k dílu a pomohli nám s velkou radostí.

Pak šel kolem pán, co mi byl povědomý. Když šel kolem mě podruhé, vzal mi plný odpadkový pytel a odnesl i ostatní, co jsme dnes nasbírali. Byl to pán, který ve čtvrtek pomohl i Péťe.

Pár lidí prošlo a poděkovali za to, o co se snažíme :-)

Sečteno, podtrženo, něco se děje a není to vůbec špatné ;-)

APMsport.cz nájdete na GLAMI.sk