Novou botu, nebo z "druhé ruky"?

Zachytil jsem na Facebooku diskuzi, kterou rozpoutala debata na téma bota bez membrány nebo s membránou... A aby toho nebylo málo, tak se do diskuze vloudila druhé téma a to, zda je "výhodný" nákup boty tzv. "z druhé ruky", kdy je nejasný původ boty a také, jak byly boty skladovány, než se dostaly ke koncovému/aktuálnímu uživateli.

Vše má, jak už to bývá, své plusy a mínusy. Membrány nejsou rozhodně nesmrtelné. Z dostupných informací (internetové diskuze, recenze, zkušenosti našich zákazníků) je jasné, že životnost samotné membrány je kratší, než životnost ostatních použitých materiálů. Je ovšem jistotou, že nevhodným skladováním dochází k nekontrolovatelné ztrátě vlastnosti všech použitých materiálů.

Další zdroj sortimentu v nabídce některých prodejců jsou vyřazené nepoužité výstrojové produkty, které jsou tedy "nové". Zde je třeba opět upozornit, že materiály stárnou a informace o době skladování je jen těžko dostupná. Takže není nové jako nové. Zde dochází i při nepoužívání také k rychlejšímu stárnutí materiálu. Podešve nepoužíváním trpí a pak životnost není taková, jak by si uživatel přál a často jsou zaskočeni, když jim podrážka v nejméně vhodné chvíli upadne nebo se rozpadne.. Dlouhým  skladováním vysychá lepidlo, švy ztrácejí svojí pevnost a stejně i nevyživená kůže ztrácí svojí pružnost a hydrofobní vlastnosti. Membrány celkem vydrží a ke ztrátě funkčnosti dochází zejména běžným opotřebením, kdy se se jednoduše poláme. Paropropustnost  neboli prodyšnost membrán, tedy odvod potu od těla je samozřejmě s botou bez membrány srovnání jako noc a den...

Já využívám boty jak s membránou, tak bez membrány. Pořídil jsem si boty vždy nové řekl bych "čerstvé". PRABOSky i treková obuv ASOLO nabízené v APMsport jsou pro mě zárukou spokojeného zákazníka. Poměr cena versus výkon u nové boty je dle mého názoru u české značky PRABOS velice fér vůči zákazníkovi a stejně tak není zanedbatelné, že výroba pochází z České republiky, ze Slavičína. Cítím se jako patriot a důvěra v českou výrobu je u mě hluboko zakořeněná. Značka ASOLO je zase světovou legendou v trekové obuvi. Každý má chodilo jiné a každému vyhovuje jiná značka. Rozhodně ale boty nové a "čerstvé", kdy si je vyšlápnu přesně podle sebe. Jak Prabos, tak Asolo nabízí velmi dobrý servis pro své produkty, takže produkty od těchto značek vám budou sloužit mnoho kilometrů k vaší spokojenosti.

Toť můj názor k tématu taktické boty s nebo bez membrány  

Za APMko zdraví Pavel Přichystal,

majitel a kluk pro všechno v této společnosti ;-)

Více než 25 let praxe v oblasti prodeje sportovního a outdoorového vybavení

 

APMsport.cz nájdete na GLAMI.sk