Červenohorské sedlo: Perla Jeseníků láká více a více turistů

Jeseníky, jedno z nejmalebnějších pohoří České republiky, skrývají mnoho překrásných a fascinujících míst, která stojí za návštěvu. Jedno z těchto unikátních míst je Červenohorské sedlo. Leží na východě Jeseníků a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy, malebné stezky a fascinující přírodní krásy. Připravte se na dobrodružství a odhalte tajemství této horské lokality.

Co se dá na Červenohorském sedle vidět:

 1. Praděd – Nejvyšší vrchol Moravy s výškou 1 491 metrů nad mořem. Z vrcholu Pradědu se otevírá ohromující panorama Jeseníků a okolních kopců.
 2. Lanová dráha – Pro ty, kteří chtějí využít pohodlnější způsob dopravy, je k dispozici lanová dráha, která vás přivede až na vrchol Pradědu.
 3. Zřícenina hradu Sovinec – Přímo v blízkosti Červenohorského sedla se nachází tato romantická zřícenina, která připomíná historii a poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu.
 4. Velký Dětřichovský vodopád – Na nedalekém toku řeky Moravy se nachází tento malebný vodopád, který je jednou z největších přírodních atrakcí v Jeseníkách.
 5. Přehrada Velké Dářko – Oblíbená rekreační oblast, kde si můžete užít vodní sporty, rybaření nebo jen relaxaci na břehu jezera.

červenohorské sedlo

Proč se vydat na Červenohorské sedlo:

 • Přírodní krása: Jeseníky jsou proslulé svou neporušenou krajinou a na Červenohorském sedle se setkáte s nádhernými horskými scenériemi, vodopády a přírodními rezervacemi.
 • Turistické trasy: Oblast je protkána sítí turistických tras, které vám umožní objevovat krásy Jeseníků a užít si pěší turistiku nebo cykloturistiku.
 • Historické a kulturní zajímavosti: Kromě přírodních krás můžete navštívit i historické památky, jako je zřícenina hradu Sovinec, která vás přenesou do minulosti.
 • Možnosti odpočinku: Červenohorské sedlo a jeho okolí nabízejí širokou škálu ubytování, restaurací a dalších služeb pro turisty, kteří si chtějí užít příjemný pobyt v přírodě.

Podrobné údaje o Červenohorském sedlu:

Vlastnost Údaje
Poloha Východní část Jeseníků, Česká republika
Nejvyšší vrchol Praděd (1 491 m n. m.)
Přístupnost Turistické trasy, silnice
Přírodní rezervace Velký Dětřichovský vodopád, Rejvíz, Přemyslovské sedlo
Historické památky Zřícenina hradu Sovinec
Rekreační oblast Přehrada Velké Dářko

Nejčastější otázky ohledně Červenohorského sedla:

 1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Červenohorského sedla?

  Nejlepší doba pro návštěvu je obvykle od jara do podzimu, kdy je příroda plná zeleně a teploty jsou příjemné pro turistické aktivity. V zimě je oblast vhodná pro lyžování a zimní sporty.
 2. Jak se dostanu na vrchol Pradědu?

  Nejsnadnější způsob je využít lanovku, která vás zparkoviště na Červenohorském sedle doveze přímo na vrchol Pradědu. Alternativně lze zvolit pěší turistiku po turistických trasách.

 3. Jaké aktivity mohu na Červenohorském sedle podniknout?

  Můžete se věnovat pěší turistice, cykloturistice, lyžování, snowboardingu, běžeckému lyžování, turistice na sněžnicích a dalším outdoorovým aktivitám.

 4. Kde mohu najít ubytování v okolí Červenohorského sedla?

  V okolí Červenohorského sedla se nachází několik horských chat, penzionů a hotelů, které nabízejí ubytování ve různých cenových relacích.

 5. Jak dlouhé jsou turistické trasy na Červenohorském sedle?

  délka turistických tras se různí, a to od kratších okruhů kolem Červenohorského sedla až po delší túry směrem k vrcholu Pradědu. Je možné si vybrat trasu odpovídající svým schopnostem a časovým možnostem.