21 položek celkem

Boty Prabos z kolekce Zelená zóna jsou odpovědí na veškeré požadavky od civilistů a kontraktorů, pohybujících se v zónách válečných konfliktů a jiných nepříznivých podmínkách v ČR a po celém světě. Na své si ale přijdou také vojáci a příslušníci IZS, sportovní střelci a lovci a v neposlední řadě také dobrodruzi a cestovatelé. Hlavním cílem vývoje byla rovnováha mezi maximálním pohodlím, špičkovou kvalitou a možná až předimenzovanou ochranou.

Boty z této kolekce představují skutečně bezpečnou obuv. Samočistící se podešev odolávající skluzu na jakémkoli povrchu. Kevlarová výztuž chodidla, která ochrání při šlápnutí na rezavý hřeb. Přidána kvalitní semišová nebo full grain kůže a kordura. A celé je to poskládáno tak, aby z toho vznikla lehká obuv sportovního střihu se spoustou vychytávek navíc. 

Beast12

Unikátní podešev

Odborníci z Prabosu několik let vyvíjeli speciální gumovou směs, ze které pro ně nyní společnost Vibram vyrábí podešve. Jde o generačně novou podešev, která je silně odlehčená, zabezpečuje vynikající stabilitu a odtlumení chodidla a zároveň je velmi odolná proti opotřebení.

Podešev snese dokonce i pravidelné slaňování a chlubí se tou nejvyšší třídou odolnosti proti skluzu – SRC. 

Všechny nízké verze bot mají navíc ještě jinou verzi podešve. Ta je přilnavější a agresivnější než základní verze, ale při delším pobytu venku za záporných teplot tvrdne a začíná trochu podklouzávat, proto se dává jen na ty nízké verze, určené do teplejšího počasí. Dlouho se přemýšlelo, zda dávat všude stejnou, nebo pro nízké zvolit tuto lepší a nakonec zvítězil argument, že v nízkých letních botách lidé přece jen nebudou chodit v únoru venku, tak proč tam nedat to nejlepší, když už to je vyvinuté.

Za zmínku stojí také jistý samočisticí efekt. Nemusíte tak uprostřed zablácené cesty dolovat bahno klackem ven. Jednoduše běžte dál a podešev se o sebe postará sama, vy odstraníte pouze zbytky.

podešev

Stejně tak už nemusíte mít výčitky svědomí během zouvání boty o patu té druhé. Ano, jiné boty se tím ničí. Ale stejně to děláme všichni, proto se s tím počítalo už od samého počátku vývoje. Všechny modely tak mají zvýšenou patu s výrazným rýhováním pro snazší vyzutí.

pata

Ochrana uživatelů

Díky novým technologiím a ušetřené váze podešve byla možnost zaměřit se na ochranu uživatelů, proto každý model má v podešvi integrovanou kevlarovou ochranu proti propíchnutí dle normy – ČSN ISO 20344. Jednoduše řečeno, je tam tolik kevlaru, že to udrží tlak cca 140kg! Příslušníci IZS, kteří se již v praxi setkali s nášlapnými pastmi, hřebíky, stříkačkami a dalšími radostmi během svého nasazení v terénu, si tak mohou v klidu oddechnout. Nyní budete v naprostém bezpečí.

ochrana-proti-propichu

Proč boty bez membrány ?

Nohy mají dýchat a membrána je v podstatě vrstvený a děravý igelit! 

Proto všechny modely z kolekce Prabos Zelená zóna v základním provedení jsou vyráběny bez goretexové membrány. Což v kombinaci s moderními materiály pomáhá cirkulaci vzduchu a snižuje pocení nohou. Což oceníte nejen v létě! Určitě znáte ten nepříjemný pocit mrznoucích nohou, když pravidelně v zimě chodíte z vyhřáté místnosti či auta ven na mraz a pobýváte tam následně několik hodin. V teple se vám nohy zapaří, membrána nestíhá odvádět pot ven a zima Vás následně sestřelí s vážnou a zákeřnou pánskou nemocí – rýmičkou.

Jaké jsou tedy k dispozici modely ?

Po dlouhém vývoji a zapracování veškerých připomínek od testerů jsou výsledkem tyto modely v různých výškových provedeních a v barvách Midnight Black, Field camouflage a Urban Grey:

Jde o model Prabos Beast High (vysoký):

 

Beast-vysoké

Prabos Beast Ankle (kotníkový):

BEAST-kotník

Prabos Beast Low (polobotka):

BEAST-nízká

Dále je tu model Prabos Prepper S3 z full grain kůže ve vysokém a nízkém provedení:

Model Prabos Prepper má navíc kovovou výztuž v oblasti špičky. To určitě ocení pánové z řad policie, kteří občas během zásahu na „bubáky“ potřebují dublovat své hlasité pokyny také neverbálním způsobem. Civilisté je zase mohou denně nosit do práce a používat jako certifikovanou ochrannou obuv či pádný argument v pouliční potyčce.

Prepper-vysoký PREPPER-nízká-1

Vzhledem k tomu, že v řadě Zelená zóna chyběl jednoduchý celokožený model, který by byl lehký a zároveň neměl tolik švů jako Prepper, do modelové řady byl zařazen semišový model Prabos Vagabund.

vagabund

 

Model Prabos Vagabund se vyrábí ve vysokém a kotníkovém provedení a v několika barvách.

Prabos Vagabund High (vysoký):

Vagabund-vysoký

Prabos Vagabund Ankle (kotníkový):

Vagabund-kotník

 

A také lehký kordurový model Prabos Freestyle

Freestyle1