Základní pravidla pro ošetření výrobků Kama z merino vlny a Gore®

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA PRO OŠETŘENÍ VÝROBKŮ Z MERINO VLNY

PROSÍME, VĚNUJTE POZORNOST NÁSLEDUJÍCÍM INFORMACÍM. CHCEME VÁM PORADIT JAK ZAKOUPENÝ VÝROBEK UDRŽOVAT ABY DLOUHO SLOUŽIL K VAŠÍ PLNÉ SPOKOJENOSTI.

POZOR - NEPERE SE STEJNÝM ZPŮSOBEM JAKO MERINO TERMOPRÁDLO

Výrobek je možné prát v pračce. Používejte výhradně program na vlnu nebo extra jemné praní, který respektuje šetrnější praní (přiměřenou teplotu a snížený počet otáček při odstřeďování na minimum).

Výrobek je možné prát v ruce ve vlažné lázni do 30°C. Poté jemně vyždímat a sušit ve vodorovné poloze, nejlépe na ručníku. Při máchání postupně snižujte teplotu lázně, aby nedošlo k vysrážení nebo deformaci.

Používejte jemné prací prostředky určené výhradně na vlnu.

Nesušte výrobek na topném tělese. Pokud topení přesáhne teplotu 30°C, (a to je zcela běžné) voda obsažená v úpletu se zahřeje taktéž nad 30°C a výrobek se srazí stejným způsobem jako při nevhodném praní.

Nepoužívejte aviváž!

Nepoužívejte sušičku.

Předejděte znehodnocení svetrů satními moly pomocí pytlíčku s levandulí.

POZOR - PRANÍ V TEPLEJŠÍ VODĚ (VÍCE NEŽ 30°C) A DLOUHÉ MLETÍ V PRAČCE VÝROBEK ZNEHODNOTÍ, ÚPLET ZPLSTNATÍ A SRAZÍ SE. TAKTO ZNEHODNOCENÝ VÝROBEK NELZE REKLAMOVAT.

Odměnou za pečlivou údržbu vám bude komfort poskytovaný přírodní Merino vlnou. Její funkční vlastnosti nelze jiným syntetickým vláknem napodobit. Merino vlna je přirozeně jemná a neškrábe, je antibakteriální, odolává zápachu, ideálně reguluje teplotu, hřeje, i když je mokrá, je anti alergenní a odolná vůči UV záření.

 

POKYNY K ÚDRŽBĚ VÝROBKŮ GORE®

Výrobky s membránou od firmy GORE® můžete bez obav pravidelně prát. Jsou vysoce kvalitní a i po častém praní si zachovají funkční vlastnosti. Pravidelné praní je pro mebránu velice důležité, protože zabraňuje zanesení pórů a tím omezení prodyšnosti. Životnost oděvu závisí na správné péči a správném zacházení.

KAMA je jediná pletařská značka v ČR s licencí na zpracování unikátních membrán americké společnosti W. L. Gore & Associates, Inc. Od roku 1996 používáme ve svých výrobcích nepromokavý GORE-TEX® a neprofoukavý GORE-TEX INFINIUM™ WINDSTOPPER®