Ripstop

ripstop blog

Ripstop je lehce tkaný materiál s nylonovými vlákny. Vyznačuje se především svou odolností proti roztrhání.

Další vlastností je naprostá voděodolnost. Ripstop materiál se běžně používá u kempingového vybavení, jako jsou stany a vnější pláště spacích pytlů.

Z tohoto materiálu se však vyrábí i padáky, horkovzdušné balóny, plachty, létající draci a funkční sportovní oblečení.

Díky tomu, že je Ripstop tkanina odolná tvrdému zacházení, je ideální do náročnějších podmínek a pro milovníky extrémních sportů.

Z čeho je Ripstop vyroben?

I přesto že je Ripstop primárně tvořen nylonem, jedná se jen o část pravdy.

Ripstop se vyrábí proplétáním nylonových vláken do základního materiálu ve vzájemně provázaných vzorech.

K výrobě lze použít mnoho základních materiálů včetně bavlny, hedvábí, polyesteru nebo polypropylenu. Nylonová složka materiálu pouze zajišťuje odolnost látky proti roztržení, je-li správně vyztužena křížovým propletením.

Jak poznat Ripstop materiál?

Ripstop materiál lze snadno rozpoznat díky zřetelným propleteným vzorům nylonových vláken v materiálu.

Například plachta z Ripstopu má po celé ploše mírně vystouplý čtvercový vzor, zatámco jiné materiály mají spíše kosočtvercový.

Pokud se podíváte například stany, deštníky, některé nákupní tašky, uvidíte daný vzor.

tinywow_ripstop_7159308

Nezničitelnost Ripstopu

Každý, kdo se někdy pokoušel roztrhnout materiál z Ripstopu ví, že je to zcela nemožné. Vzorky propletených nití zabraňují jakémukoliv roztržení. Co je zajímavé, je že i přesto je materiál tak tenký, že přes něj jde vidět světlo. Prodyšné verze jsou ideální pro oblečení a najdete je v běžeckých šortkách, tílkách a uniformách. Z této tkaniny se často vyrábějí také sportovní dresy.

Kde Ripstop najít a koupit?

Je pravděpodobné, že většina lidí má doma, v garáži nebo na zahradě několik předmětů z Ripstopové tkaniny, jen o tom zrovna neví.

I my nabízíme spoustu vybavení přímo z Ripstopu, které jsou vhodné právě do nepříznívějších podmínek, kde je tenhle materiál skvělou výhodou.