Kwak Kuňka R170 spací pytel modrý

Kód: K170-BLR-J-P
8 550 Kč
SKLADEM (ihned k odeslání) (1 ks)

Blíží se čas vyrazit na výlety do přírody. Důležité je myslet na to, abyste se spokojeně vyspali i mimo domov, aby Vám nebyla v noci zima nebo abyste nepromokli. To a mnohem víc Vám zaručeně zajistí Spací pytel Kuňka K170 od značky KWAK s nanotechnologií. Spací pytel je navržen pro jarní, letní a podzimní období a určen pro postavu do výšky 170 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Blíží se čas vyrazit na výlety do přírody. Důležité je myslet na to, abyste se spokojeně vyspali i mimo domov, aby Vám nebyla v noci zima nebo abyste nepromokli. To a mnohem víc Vám zaručeně zajistí Spací pytel Kuňka K170 od značky KWAK s nanotechnologií. Spací pytel je navržen pro jarní, letní a podzimní období a určen pro postavu do výšky 170 cm.

Střihy spacího pytle KWAK jsou anatomicky tvarované, v případě spacího pytle Kuňka hovoříme o tzv. otevřené mumii. Součástí každého spacího pytle je kapuce na stahování, která dokonale ochrání hlavu a obličej před chladem. Navíc je ve standardní nabídce i čelní kšilt, který je umístěn shora našeho obličeje, a tak ještě více minimalizuje velikost obličejového prostoru a vytvoří Vám tak bezpečný prostor. Uvnitř spacího pytle je umístěn 3D límec, plněný husím prachovým peřím, jenž odděluje hlavovou část od prostoru pro tělo. Obvod límce se uzavře zapínáním na velmi kvalitní a odolné suché zipy. Samosvorky KWAK poté umožňují regulaci obvodu límce a kapuce jednou nebo dvěma rukama. Hlavní oboustranný zip umožňuje rozepínání spacáku shora i zdola (otvor pro větrání nohou). Spací pytle KWAK jsou vybaveny zpevněnou textilní lištou, kterou je zip podložen tak, že brání zaseknutí zipu do látky. Ve standardní nabídce je součástí spacího pytle Kuňka neprošívaná vnitřní krycí léga, plněná husím prachovým peřím, jež zabraňuje úniku tepla zipem. Uvnitř spacích pytlů je na úrovni hrudi našita vnitřní kapsa KWAK se zapínáním na suchý, případně nylonový zip. Díky ní můžete v klidu spát a zároveň mít důležité věci jako jsou doklady, mobilní telefon nebo léky stále u sebe a pod kontrolou. Dno spacích pytlů KWAK má elipsovitý tvar, což umožňuje dostatečné místo pro pohyblivost nohou při spánku. Výzkumy totiž ukázaly, že člověk při spánku vytváří svými chodidly elipsovité pohyby. Díky našemu dnu budou mít Vaše nohy příjemnou volnost pohybu při spaní. Při vyrábění spacích pytlů KWAK je dbáno na precizní zpracování, funkčnost a perfektní design.

popis-kwak-outdoorkwak-2

Konstrukce péřových komor má jeden z klíčových vlivů na výslednou funkčnost, izolaci a kvalitu spacího pytle. Komory jsou vytvořeny různým způsobem uspořádání vnitřních přepážek z přidaného materiálu uvnitř spacího pytle. Vytvořené komory zajišťují, aby se izolační materiál, v tomto případě peří, neshlukoval na jednom místě, ale aby byl rovnoměrně rozprostřen v rámci celého segmentu. Spací pytle KWAK obsahují sofistikovanou konstrukci komor ve tvaru “Z”, u níž vrchní a vnitřní materiál spacího pytle KWAK zůstává v rovnoběžné pozici, a proto nevznikají žádná zúžená neizolovaná místa tzv. studené švy, kudy by unikalo Vaše tělesné teplo ven. Tomuto typu komor se také někdy říká “poloviční véčko”, název odvozený od komor ve tvaru “V”, které jsou ze všech komor nejúčinnější, ale kvůli velké spotřebě materiálu jsou nevýhodné z důvodu zvýšení hmotnosti spacího pytle a vysoké ceny za materiál a práci. Jiné spací pytle využívají i komory ve tvaru “H”, které se však bortí a mají velký únik tepla ven. Vnitřní přepážky komor “Z” u spacáků KWAK záměrně svírají s vrchním materiálem úhel 55° a jsou tvořeny z velmi lehkého a tenkého materiálu zvaného monofil. Díky šikmým stěnám vnitřních přepážek se spací pytle KWAK výborně skládají, zaručí Vám dokonalou izolaci, maximální komfort při spánku, a přitom si ponechají svou lehkost.

popis-kwak-outdoor-komory

Vnější materiál spacího pytle KWAK s nanotechnologií NANO nylon Ultra RipStop Shell 58 g/m2 má vynikající technické parametry. Tkanina je větruodolná, prodyšná i voděodolná. To je základní podmínka pro dobrou funkčnost izolačního materiálu. Jakmile by peří navlhlo, ztratilo by svoji tepelnou funkčnost. Vnější tkanina má bezpečnostní a pevnostní ochranu zvanou RipStop. Princip ripstopových tkanin spočívá v tom, že do tenké textilie jsou zatkány silnější osnovní nebo i útkové nitě s odstupem 1-5 mm. Jakmile by se tkanina na určitém místě natrhla či narušila, zesílená nit trhlinu zarazí a nedojde tak k dalšímu poškození. Tkaniny KWAK s nanotechnologií jsou zesíleny nejen do kříže, tedy v osnovním a útkovém směru, ale navíc i diagonálně. Přednosti ripstopových tkanin spočívají ve velmi dobrém poměru hmotnosti ke stabilitě a ve vysoké tržné pevnosti. Vzniká tak mimořádně lehký a tenký materiál s neobvykle nadprůměrnými vlastnostmi a vysokou odolností.

popis-kwak-outdoorkwak-4

Vnitřní materiál spacího pytle KWAK je ultralehký NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell 38 g/m2. Je velice příjemný a jemný na dotek, což při volbě podšívky jistě oceníte. Vnitřní tkanina je prodyšná, což je klíčová vlastnost, aby mohlo docházet k výměně tepla mezi naším tělem a izolační výplní a zároveň, aby se vlhkost, námi vyprodukovaná, dokázala velmi rychle vypařit a nedošlo ke kondenzaci vody v komorách. S podšívkou KWAK bude peří v komorách vždy zaručeně v suchu. Také pokud se ve spacím pytli potíte, nemusí to znamenat, že je příliš teplý, ale chyba může být právě v nedostatečně prodyšné tkanině. To vám ovšem u našeho spacáku KWAK nehrozí, a tak si můžete dopřát kvalitní spánek. Vnitřní tkanina má také bezpečnostní a pevnostní vyztužení RipStop, v křížovém směru, a navíc i ochranu zvanou “Down Proof”. Jedná se o zvýšené vlastnosti tkaniny, které zabraňují unikání drobných peříček do prostoru.

popis-kwak-outdoorkwak-6

Nanovlákenná membrána je vyrobena ze 100% PU s průměrem nanovláken 150 nm. Vzniká tak jedinečná struktura, díky které má nanovlákenná membrána o 25 % více pórů než ostatní porézní membrány. Společnost Nanomembrane tak umožňuje aplikovat lamináty s nanovlákennou membránou s dosud nejlepší paropropustností vůbec. Jsou nabízeny pouze ve variantě 2L, což znamená, že laminát obsahuje 2 spojené vrstvy, a to vrchní látku z PA 6 (Polyamidu 6) a samotnou membránu. Materiál prokazuje vynikající vlastnosti pro vysoce náročné sporty a pohybové aktivity. Zaprvé se jedná o paropropustnost. V případě první metody měření Ret, kde určujícím faktorem je odpor, který klade materiál průchodu vodních par, materiál vykazuje hodnoty 3 Pa.m2.W-1. U této metody platí, že čím nižší hodnota, tím lepší. Druhá metoda měření paropropustnosti MVTR vykazuje hodnoty 40 000 g/m2/24 hod., což vyjadřuje hmotnost vodních par, kterou dokáže materiál propustit za 24 hodin přes 1 m2 materiálu. Zde platí naopak, čím větší hodnoty, tím pro nás lépe. Nanovlákenná membrána vykazuje další exkluzivitu, a to extrémní voděodolnost, kde výška vodního sloupce je 12 000 mm/1 dm2. K dalším výborným charakteristikám patří prodyšnost 99,3 % a větruodolnost s hodnotou 0,129 mm.s-1 0,025 cfm.

nano

Vrchní část materiálu KWAK je chráněna pomocí hydrofobní úpravy DWR - Flourkarbon C6 (PFC-free) s lotosovým efektem. Na vysvětlení principu, lotosové listy mají ultrahydrofobní a oleofobní strukturu povrchu. Můžeme si ji představit jako plochu s malinkými štětinkami s výškou 6 uhlíků C (Carbon), které napomáhají tomu, aby se výrazně snížila doteková plocha povrchu a vody a v našem případě i oleje. Díky tomu nedochází k úplnému smáčení, ale voda/olej na povrchu se shlukne v maličké kapičky, které se díky vzniklému povrchovému napětí udrží v téměř kulovitém tvaru a povrch zůstane suchý. Tak jako listy lotosového květu, navzdory neustálému vystavování prachu, špíně, dešti a dalším vlivům, zůstávají čisté a suché, tak i vědci využili nanotechnologii k tomu, aby tento efekt napodobili a vytvořili tak povrch, který je voděodolný a má samočistící vlastnosti.

goose-duck-down

Spacáky KWAK jsou plněny českým husím prachovým peřím v poměru 90/10 a plnivostí 650 cuin nebo 95/5 a plnivostí 850 cuin. To znamená, že 90 %, případně 95 %, izolačního materiálu sestává z chomáčků peří, které můžete vidět právě zde na obrázku, a zbylá procenta jsou zaplněna jednotlivými separovanými pírky. Peří vyniká svými tepelně izolačními vlastnostmi a je schopno zachytávat molekuly vzduchu. Když si pak zalezete do spacáku KWAK, vzduchový polštář si začnete ohřívat tělesným teplem, které vyzařujete do okolí. Vzhledem k tomu, že zadní část spacího pytle je při používání stlačená pod Vámi, záměrně se liší množství plnění jednotlivých dílů peřím za účelem zvýšení efektivnosti izolace. Jakmile jsou totiž komory s peřím stlačené, není v nich dostatečný prostor na izolaci, a tak přidávat větší množství peří dospodu je zbytečné. Aby byl naplno využit potenciál vlastností peří, spací pytle KWAK jsou plněny v poměru 55/45. To znamená, že do zadního dílu spacáku je vloženo 45 % z celkového množství peří, a naopak přední díl je naplněn množstvím 55 %. Protože nadýchané peří zvětšuje izolační vrstvu o další procenta, izolační efekt spacího pytle se tím ještě více zvýšíNejvětší výhodou husího prachového peří je jeho dlouhá životnost, ultra lehkost, navíc plní i podmínky pro jeden z nejlepších tepelně izolačních materiálů. Dále je peří exkluzivní svou stlačitelností až o 85 %, což je výhoda při transportu. Husí prachové peří je bez zápachu a před zpracováním se opakovaně pere a sterilizuje na teplotu 150-400 °C, proto má nižší alergický potenciál než běžné syntetické výplně. A v neposlední řadě, peří je 100% recyklovatelné. Proto neváhejte a vsaďte na nejkvalitnější husí prachové peří KWAK, které Vám zaručí pohodlí a komfort.

popis-kwak-outdoorkwak-8

Každý spací pytel KWAK je dodáván se skladovacím (PU síťovina) a kompresním obalem (urenzid, čtyři stahovací popruhy). Kompresní obal slouží ke snížení objemu spacího pytle až o 85 % a tím usnadňuje jeho přepravu. Současně chrání spací pytel před poškozením a ušpiněním. Každé takové stlačení ale opotřebovává izolační náplň, a proto by se kompresní obal měl používat jen po nezbytně dlouhou dobu. Po každém výletě je vhodné skladovat spací pytel v nestlačeném stavu, například v našem skladovacím obalu nebo volně položený ve skříni.

popis-kwak-spacak-10

Příjemné spaní, sladké sny a spokojené probuzení zajistí náš spací pytel KWAK. Na každé zachumlání do spacáku KWAK se budete těšit. Na vývoj tohoto modelu byly použity ty nejlepší materiály, které Vám zajistí vysokou odolnost, pohodlí a skvělý tepelný komfort při spánku. Jde o příjemně teplý a chytře řešený spací pytel KWAK, vhodný i do těžkých klimatických podmínek. Spací pytel Rosnička je určen převážně na letní obdobíRozhodně si na svou výpravu v létě nezapomeňte přibalit spací pytel KWAK, který Vám umožní pohodlné a příjemné útočiště v teplých až horkých dnech.

popis-kwak-outdoor-nanomembrana

Klíčové vlastnosti a parametry spacího pytle Kwak Kuňka 170

Určení: dámský, pánský
Výška postavy: (do)170 cm
Střih: mumie otevřená bez límce
Období: třísezonní
Vnější krytí zipu: ne
Vnitřní krytí zipu: ano
Počet kapes: 1
Možnost spojení: ne
Vnitřní kapsa: ano
Typ izolační náplně: husí prachové peří
Poměr peří: 90/10
Plnivost: 650 cuin
Poměr plnění: přední strana 55% / 45% zadní strana
Hmotnost náplně: 700 g
Hmotnost celková: 1150 g
Hmotnost obalu: 130 g kompresní obal se 4 stahovacími popruhy, 150 g skladovací obal
Délka spacího pytle: 200 cm
Šířka v ramenou: 80 cm
Šířka v nohách (průměr dna): 35 cm
Materiál vnější: NANO nylon Ultra RipStop Shell (58g/m2), DWR C6 (voda, olej)
Materiál vnitřní: NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell (38g/m2), DownProof
Barva vnější: modrá 
Barva vnitřní: červená
Komory: ve tvaru "X"
Vnější tkanina s aplikovanou nanotechnologií: Paropropustnost - Ret 3 Pa.m2.W-1 (MVTR 40 000 g/m2/24hod.)
Povrchová úprava - Hydrofobní a oleofobní DWR C6 nejvyšší třída - lotosový efekt voda, olej, Fluorokarbon (PFC-no free)
Prodyšnost - větruodolnost - 99,3 % - 0.129 mm.s-1 0.025 cfm
Výška vodního sloupce - 12 000 mm / 1 dm2
Vnitřní tkanina: DownProof
Teplotní komfort (normativní žena): (-2 °C) Pocitově, (-4 °C) EN ISO 23537-1
Teplotní limit (normativní muž): (-9 °C) Pocitově, (-12 °C) EN ISO 23537-1
Teplotní extrém (pouze přežití): (-27 °C) EN ISO 23537-1, (-30 °C) Pocitově
Obal skladovací: součástí balení
Obal kompresní: součástí balení

Doplňkové parametry

Kategorie: Spací pytle
Zařazení: Unisex
Barva: Modrá
Období: Třísezónní
Max. výška postavy: 170
Komfortní teplota: -2°C
Výplň: Peří
Tvar: Mumie
Strana zipu: levá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: